https://twitter.com/chtgnydn

CAHİT GÜNAYDIN kimdir?

cahit-foto-2014

Bilim kurgu mikro öykü yazarı-blogger-link

CAHİT GÜNAYDIN İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Fakültesinden mezun oldu.  Otomotiv Endüstrisinde Mühendis ve Yönetici olarak 25 yıl çalıştı. Profesyonel olarak çalıştığı dönemde altı sigma, kaizen , tpm, iatf16949, vuca  , proje yönetimi, efqm, bsc, design thinking,scrum, agile, phyton, arge & teknoloji & inovasyon stratejileri  zirve ve sempozyumlarına katılan  Cahit Günaydın Mercedes-Benz, Ford, Isuzu , Nissan gibi küresel firmaların otomotiv projelerinde çalışmıştır.İşletme Yönetimi Sertifika Programını programını tamamladı. Global ve yerel danışmanlık firmaları ile proje bazlı çalışıyor.Bir yenileşim mühendisi olarak; TUGİAD, KALDER, TOSYÖV, TTGV, MEV ,  TİM, TOBB ve UBSV-STRATEJİ VAKFI gibi sivil toplum kuruluşları için SOSYAL İNOVASYON, AÇIK YENİLEŞİM AĞLARI, iş modeli inovasyonu   proje tasarımları yapıyor. BRI orta koridor ekonomik kuşağında “digital innovation HUB” zirveleri organize ediyor. innovate or evaporate . tek metaforudur.

cahit günaydın youtube yenileşimi anlatıyor

Nedense hep yabancı gurular konuşuyor inovasyon haftalarında. Yerli bir yenileşim mühendisi mi arıyorsunuz? linki tıklayınız

BURSA SANAYİ ODASI -İNOVASYON ZİRVESİ – link

Kariyer net 10 kat konferanslarını çok önemsiyorum. inovasyon yönetimi diye konferans verdim, sadece arge müh.leri geldi. İnsan kaynakları için inovasyon yönetimi diye yineledik ve İK cılar ile ilk defa buluştuk. Kariyer dergisinde güzel bir yazı yazılmasına vesile oldu bu konferanslar.ŞİMDİ YENİLEŞİM ZAMANI adlı .

7.KASIM 2017 günü kariyer net onuncu kat da sanayi 4.0. odaklı yenileşim yönetimi konferansını TÜV AKADEMİ .ORG eğitim koordinatörü sayın İPEK KESKİN organize ediyor.Kendisi Avusturya da olduğundan gelemedi.Sinem Kayar TÜV AKADEMİ .ORG  eğitim kataloğuna sanayi 4.0. &yenileşim yönetimi seminer  içeriğini ekledi. TÜV AKADEMİ kataloğunda YENİLEŞİM 4.0. YÖNETİMİ makalemi okuyabilirsiniz. Daha önce Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği -levent Plazada vermiştik katılımcılara.

TÜV AKADEMİ-sanayi 4.0.&yenileşim seminer linki

İnovasyon güçtür diyorum konferanslarda ve başlık oldu bir gazetede

http://haber.star.com.tr/ege/inovasyonunun-gucune-dikkat/haber-809168

Yenileşim ve işletme yönetimi hakkında makalelerim, DÜNYA GAZETESİ, MÜHENDİS VE MAKİNA, HÜRRİYET YENİ BİR İŞ, TOSYOV GİRİŞİM , BT HABER, KOBİ –EFOR  ,SABANCI ÜNİVERSİTESİ-TUSİAD REKABET FORUMU , KOBİDER, KARİYER NET  dergilerinde yayınladı.

TOBB EKONOMİK FORUM DERGİSİ MAKALE SAYFA 70 LİNK

İzmir Yüksek Teknolji enstitüsü sürekli eğitim geliştirme merkezinde dostlarım Prof.Dr. İnşaat Yük.Müh. Murat Günaydın ve Doç.dr.makina yük. müh. Cihangir Özcanlı ile sanayimizin inovatif mühendisleri ile yenileşim atölye çalışması yaptık,aşağıda ki link de detayını görebilirsiniz.

http://sem.iyte.edu.tr/cgunaydin/

İzmir Ekonomi Üniversitesinden Selçuk üniversitesine bir çok üniversitede konferanslar verdim.Ege Üniversitesi,Celal Bayar Üniversitesi ve Selçuk Üniversitesi sem ve teknoken işbirliği ile İnovasyon yönetimi sertifika proğramını tasarladım.Bu proğramı gebze teknopark da doğu marmara kalkınma ajansı desteği ile etkin proje organizasyonunda gerçekleştirdik.Kemal Sidar ın ekibi ile DR.YILMAZ ARGÜDEN in arge takımı ile birlikte innovationworkshop ve toplantılar yaptık.Benzer proğtamı AB,TUBİTAK,Kalkınma ajansı,Ekonomi Bakanlığı fonları ile bir çok stk,oda da yaptık.Eğitim ve danışmanlık yaptığım firmalarda ürün inovasyonun dan süreç inovasyonuna katkıda bulundum.Organizasyonel ve pazarlama inovasyonlarını gözlemledim.Teori damıtılmış pratiktir.Fikir alışverişinde bulunduğum 10 000 aşkın mühendis meslekdaşlarımın çalıştığı firmalar :ETİ MADEN A.Ş. EGE FREN A.Ş. DÖNMEZ DEBRİYA A.Ş. EMİRALİ TEKSTİL A.Ş. LEGRAND GROUP, BOSCH  A.Ş. ASELSAN, TESCO,PARK CAM-CİNER -, KNAUFINSULATION, LİSİ AEROSPACE, ROBSEN, EREĞLİ DEMİR ÇELİK SAN.VE TİC. A.Ş. VESTELKOM SAN.VE TİC.AŞ. DYO SANAYİ A.Ş. PINAR SÜT SANAYİ A.Ş. PINAR ET SANAYİ A.Ş. İPEKİŞ MENSUCAT SANAYİ A.Ş. MAY TOHUM A.Ş. DÜNYA SAĞLIKLI KENTLER BİRLİĞİ – BURSA BELEDİYESİ , AYDIN BELEDİYESİ , TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU,  İYAŞ HOLDİNG,  SERTUR PLASTİK A.Ş.  GÜRAL PORSELEN A.Ş. KÜTAHYA VİTRİFİYE A.Ş. ERKUNT TRAKTÖR A.Ş. ERKUNT DÖKÜM A.Ş.   SOFANAU PLASTİK –F-., SUBOR BORU SANAYİ A.Ş. ISIŞAH ELEKTRİK A.Ş, BAYKAL MAKİNA A.Ş.   VESTEL BEYAZ EŞYA SANAYİ A.Ş. VESTEL ELEKTRONİK SANAYİ A.Ş. ZİRAAT BANKASI- TÜRKÜN HOLDİNG . ERİKOĞLU HOLDİNG .- ÖZEN MENSUCAT A.Ş. TÜRBOSAN A.Ş. MAKEL ELEKTRİK A.Ş. TÜRK TRAKTÖR A.Ş. OTOKAR A.Ş. ÇEMTAŞ A.Ş. PERFEKTÜP A.Ş. SİLKAR HOLDİNG. ERBAKIR A.Ş., İNCİ AKÜ A.Ş., LEMMERZ A.Ş., EGE ENDÜSTRİ A.Ş.TPAO, ENDEL A.Ş,FİCOSA A.Ş, EMBİL İLAÇ SANAYİ A.Ş. ODE YALITIM, DEMİRDÖKÜM, MARTIN BAUER GROUP, ROBUTEL, EYS, INOVEL, DENSO, SERENAY, KANSAN,vb+100

 

Sabancı Üniversitesi-Tusiad Ulusal İnovasyon Girişimi -UİG-Kongrelerine katıldım. UİG yayını olan İNOVASYON RENKLERİ adlı dergileri yenileşim kültürümüzün gelişmesi için önemli bir kaynak. Sabancı Üniversitesi -TUSİAD -UİG-inovasyon renkleri dergisindeki makalemi okumak isterseniz link.

inovasyonunrenkleri_nisan2010.pdf erişimi için tıklayın

 KALİTE BİRLİĞİ DERNEĞİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI PROF.DR.ERKAN IŞIĞIÇOK önerisiyle “yenileşim yönetimi” seminerimi BURSA SANAYİ TİCARET ODASI nda verdim.TSE nin Ege Kaliteli Saatler etkinliğine bir kalite birliği üyesi olarak İzmir, Manisa, Denizli de yenileşim yönetimi seminerlerimde gördüğüm ilgi yenileşime ne kadar açık olduğumuzu gösterdi.

tse-den-inovasyon-yonetimi-5310525_300

http://www.iaosb.org.tr/Haberler/Iaosbden-Haberler/566-tse-den-inovasyon-yonetimi-egitimi

TSE Bursa il koordinatörü Mustafa Karaman ve Ebru Cem başta olmak üzere tüm yönetici ve personeline bu güzel organizasyon için teşekkürler. Adana ticaret odası inovasyon yönetimi konferans hakkında detay için 18.sayfayı okuyabilirsiniz

http://www.kobigundem.com/kobi23.pdf

TOSYÖV ( SMEs Foundation) MÜTEVELLİ HEYET ÜYESİ olarak Çorlu Sanayi Odası, Uludağ İhracatçı Birlikleri,Trakya Üniversitesinde  verdiğim inovasyon yönetimi konferansları hakkında ki bilgilere Tosyöv-GİRİŞİM dergisinde okuyabilirsiniz.

 TOSYÖV MÜTEVELLİ HEYET LİSTESİ link

TOSYÖV KOBİ ZİRVELERİ TOBB,KOSGEB İŞBİRLİĞİ İLE ORGANİZE EDİLİYOR. XIII KOBİ zirvesinin gündemi de sanayi 4.0. En alt sağ fotoda dostlar ile beraber görebilirsiniz.

INSTAGRAM sayfamda ZİRVE-KONFERANS FOTOLARI GÖREBİLİRSİNİZ

diğer ZİRVE fotoğraflar için instagram link

bilim ve sanat iki kanat.

yenileşimci düşünmek istersen;tak da bak

zirve-kobi

KOBİler Ülkemizin inovasyon gücüdür. TOSYÖV müt.heyet üyesi Cahit Günaydın tarafından tasarımı yapılan;

KOBİ İNOVASYON KAPASİTESİ GELİŞTİRME PROJESİ

TOSYÖV,TOBB,KOSGEB,TTGV zirve sonuç raporları incelenerek geliştirildi. İkinci sırada beni görüyorsunuz.biraz flu ama!

rixos

TUBİTAK ın ankara rixos otelde fikirden markaya rekabetçi kobiye nasıl dönüşür zirvesinde yenileşim yönetimini anlattım.Sanayi 4.0. devrimi için

tubitak rixos hotel ankara sunumlar

tubitak-rixos

SRCIC için BRI orta koridor ekonomik kuşağını dijitalleştiriyoruz

disre forum link

yenileşim atölyesi

SANAYİ 4.0 VE YENİLEŞİM YÖNETİMİ VE BÜYÜK VERİ VE ALGORİTMA VE TUSİAD &BOSTON CONSULTANT GROUP SANAYİ 4.0. YOUTUBE VİDEOLARI LİNKLERİ İZLEYİP DÖRDÜNCÜ SANAYİ DEVRİMİNE HAZIRLANABİLİRSİNİZ.

inovasyon 4.0. video linkleri

innovate or evaporate

TASASI OLANIN TASARIMI OLUR .

disre.forum@yandex.com

innoSMEs ve innoFONs lar için epostam

 

CAHİT GÜNAYDIN

Umut Ekmekci 

Sayın Hocam, çok teşekkür ederim görüşleriniz, paylaşımlarınız için. Kendime olsa olsa bu alanın çok meraklı bir öğrencisi ve yazmayı seven bir emekçisi diyebilirim. Sizler bizim ustalarımızsınız, deneyimleriniz, bilgileriniz çok değerli. Birçok platformda sizin de arasında olduğunuz ve bu alanda bilgi birikimiyle, yorumlarıyla, anlatımlarıyla gerçekten katkıda bulunduğunu düşündüğüm birkaç kişinin daha ismini sıklıkla zikrediyorum. Yiğit Bey’le ve kurumla doğrudan tanışmıyorum, ama en ksıa zamanda fırsat bulabilirsem sizden ve çalışmalarınızdan da mutlaka bahsedeceğim, önereceğim. Bahsettiğiniz gibi, sayısal olarak merkezler, projeler, uygulamalar  artıyor. Ama ben genel kanının aksine; asıl sorunun “yetenek seti” ve “metot” konusunda olduğunu düşünüyorum. Üniversitelerde de, kurumlarda da, araştırma konusunda doğru yetenekleri ve yöntemleri gençlere kazandıramıyoruz. Öğrendiklerini de uygulayabilecekleri projeler kurgulayamıyoruz. “Plaza” ve “konferans salonundan” çıkıp “mutfak” kısmına daha fazla vakit ayırmamız gerekiyor diye düşünüyorum hocam. En kısa zamanda yüzyüze tanışmak ve uzun uzun sohbet etmek üzere, saygı ve selamlarımla,

 

Comments on: "CAHİT GÜNAYDIN kimdir?" (1)

  1. CAHİT GÜNAYDIN-İLETİŞİM BİLGİLERİ-
    consulturk@gmail.com
    0532 356 23 81
    cahitgunaydin@yahoo.com

Yorumlar kapatıldı.

Etiket Bulutu

%d blogcu bunu beğendi: